Ja si keqtrajtohen jetimët në Shkodër (VIDEO)

July 6th, 2015

Emisioni “Ça thu” në ka publikuar një video shokuese.
Në pamjet e saj duket një kujdestare që keqtrajton fëmijët e jetimores së Shkodrës.
Në pamje dallohet që kujdestarja ulet mbi një fëmijë dhe nuk ngrihet prej tij, pavarësisht të qarave.
Pamjet flasin vetë.

Shkoi për të takuar vajzën që njohu ONLINE, por…. ka një problem… (VIDEO)

July 5th, 2015

Një mashkull që thuhet se punonte avokat njohu online një femër bjonde që i pëlqeu.
Pas shumë bisedave online ata vendosën më në fund të takohen.
Avokati shkon në banesën e vajzës por ndërkohë që nis të bisedojë me vajzën dhe ledhatohen aty hyn i dashuri me ngjyrë i vajzës.

Ai i zbras xhepat avokatit dhe e detyron të bëjë pompa ndërkohë që i kërkon llogari duke i thënë “ç’dreqin bën ti me të dashurën time”.

Gjyqtarja ia kujton hajdutit se kishin qenë shokë të klasës: Ai shpërthen në lot….(VIDEO)

July 4th, 2015

Diçka e veçantë ndodhi në një sallë gjyqi në Florida, SHBA. Gjyqtarja Mindy Glazer drejtonte trupin gjykues në çështjen kundër Arthur Booth, i akuzuar për vjedhje.

Por gjyqtarja e njohu Booth, pasi në shkollë të mesme kishin qenë miq.

“Gjithmonë kam pyetur veten se çfarë kishte ndodhur me ty. Më vjen keq që të shoh këtu. Ai ishte djali më i mirë në shkollë. Luanim futboll bashkë. Shih çfarë ka ndodhur”, tha ajo, kurse ai shpërtheu në lot.

“Shpresoj ta kthesh pllakën në jetën tënde,” i tha gjyqtarja. Ai u lirua me kusht përkundrejt pagesës.

Vjen kënga e Dr. Florit, “Baba në këtë skenë” (VIDEO)

July 4th, 2015

Ashtu siç pati paralajmëruar edhe më parë këngëtarja Aurela Gaçe ka publikuar bashkëpunimin e saj më të fundit me këngën e këngëtarit të ndjerë Dr. Flori, me titull “Baba në këtë skenë”.

Gaçe në postimin e saj në Facebook shkruan. “Në kujtim të shpirtit të lirë, artistit të rrallë e unik. DR FLORI GJITHMONE ME NE”,-përfundoi këngëtarja.

Klipi është shpërndarë menjëherë nga miqtë artistë të këngëtarit në Facebook.

Video që po tmerron botën, kujdes fëmijet..!! (Video)

July 4th, 2015

Kjo video bëri miliona shikues me lot në sy !!! Ja arsyeja pse (VIDEO)

July 2nd, 2015

Kur fëmija e saj ishte i sëmurë, nëna shkoi për të parë se si ai mendon. ÇFARË ajo gjeti preku zemrën time! Gjithashtu kjo video beri miliona njerez me lot ne sy.

Rrëfimi i çiftit Shqiptar, kanë 30 vjet diferencë(VIDEO)

July 1st, 2015

1044568_10151554805853371_846938235_n4

6 vjeçari nga Dibra nget një Bentley (VIDEO)

June 30th, 2015

Nese nuk keni akoma një patentë, nxitoni të rregjistroheni te autoshkolla e këtij shoferi të vogël.

Gjendet një video e vrasjes së policit në Lazarat , nga grupi prej 6 personash (Video)

June 28th, 2015

Policia vazhdon të mbledhë prova materiale për të faktuar vrasjen e Ibrahim Bashës, efektivit të RENEA-s të vrarë në Lazarat më 24 qershor, ndërkohë që listës së të kërkuarve i mungon vetëm një person.
Një tjetër provë faktike dhe e pakundërshtueshme, se cilët ishin personat që qëlluan mbi Bashën, është ajo e pamjeve filmike të sekuestruara pasditen e së shtunës në fshat. Bëhet fjalë për xhirimin në momentin e vrasjes së efektivit të policisë, ku shihen qartë që drejt tij qëllojnë 6 persona, mes të cilëve edhe dy vëllezërit e arrestuar një natë më parë.
Pamjet filmike janë kryer nga një banesë në afërsi të vendit, nga ku u qëllua, dhe janë gjetur nga policia gjatë kontrolleve rutinë të banesave.
Të 6 tashmë ndodhen të arrestuar dhe do të akuzohen për vrasjen e policit. Personi i mbetur në kërkim është vetëm një bashkëpunëtor dhe, megjithatë, një pjesë e efektivëve të RENEA-s do të vazhdojë të jetë në Lazarat, deri në kapjen e tij, pavarësisht se nuk luajtur rol në vrasje.
Burimet zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit bënë të ditura se, pas kapjes së të gjithë të kërkuarve, tashmë armët e krimit mbeten të vetmet objektiva, për realizimin deri në fund të këtij operacioni.
Ka të dhëna, që dy vëllezërit i kanë treguar vendet se ku janë armët e krimit, ndaj RENEA po përpiqet t’i gjejë ato, për të bërë që dosja hetimore ndaj tyre të jetë e plotë.
Ndërkohë, 4 personat e tjerë të përfshirë në vrasje kanë pranuar përpara Policisë, faktin se kanë kryer qitje me armë në drejtim të automjetit të policisë në Lazarat. Dy vëllezërit Arbion dhe Alban Aliko, ende nuk kanë firmosur ndonjë deponim, ndërsa janë në pritje të marrjes në pyetje.

Ja surpriza që i bëri babai të bijës ditën e martesës dhe bëri të qajë të gjithë të pranishmit! (VIDEO)

June 27th, 2015

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/3fVE8F9Aw0Q” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

Nje vajze tentoi te beje shaka me nje kafshe, por sic duket nuk rezultoi ashtu sic pritej.

Ajo iu afrua Lames sikur do ta puthte, dhe Lama…. e peshtyu!

!